Lista nazwisk żołnierzy i oficerów, których depozyty są przechowywane w CAW

A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  W  Z 

Nazwisko, imię
i imię ojca

Data urodzenia

Miejsce urodzenia

Stopień wojskowy

Odznaczenia

Machaj Jan

08.02.1896

Podlesie, p. Buczacz

 

 

 

 

 

 

 

Macias Aleksander

12.08.1913

Możaje, p. Dzisna

sap.

 

 

 

 

 

Maciejczuk Czesław s. Konstantego

17.08.1912

Cimochy, p. Wołkowysk

kapr.

 

 

 

 

 

Maciejewski Antoni

02.07.1909

Równe

plut.

 

 

 

 

 

Maciejewski Zygmunt s. Antoniego

08.04.1924

Moryń, p. Nowogródek

strz.

 

 

 

 

 

 

Macoch Jan s. Józefa

05.06.1912

Floryjanów, p. Częstochowa

strz.

 

 

 

 

 

Maćko Bronisław s. Jana

16.06.1917

Borki Dominikańskie, p. Lwów

strz.

 

 

 

 

 

 

Magierowski Bolesław s. Antoniego

01.04.1918

Lwów

strz.

 

 

 

 

 

Majcher Józef

15.06.1923

Radziechów

strz.

 

 

 

 

Majerowicz David s. Szmula

31.01.1904

Łódź

kan.

 

 

 

 

 

 

Majewski Julian

30.05.1921

folw. Hermanówka, p.Michałowo

kapr.

 

 

 

Majka Antoni s. Jana

08.06.1906

Nadolany, p. Sanok

kapr.

 

 

 

 

 

 

Majstruk Jan s. Korneliusza

29.09.1912

Łuck

kan.

 

 

 

 

 

Majzner Teodor s. Teodora

16.02.1896

Kopciowa, p. Sejny

sierż.

 

 

 

 

 

 

Makarczuk Jakub

1906

Sosnówka, p. Prużany

szer.

 

 

 

 

 

 

Makochoniuk Albin

19.03.1915

Głęboczek, p. Borszczów

kapr.

 

 

 

 

Markowski Jan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Makowski Stanisław

07.05.1908

Częstochowa

strz.

 

 

 

 

 

 

Maksimczuk Józef

21.05.1914

Jezofatowo p. Augustów

kan.

 

 

 

 

 

Maksymczuk Michał s. Bazylego

04.04.1919

Jabłonów, p. Kołomyja

kan.

 

 

 

 

 

 

Malasiewicz Stefan s. Antoniego

13.02.1906

Sosnowiec

strz.

 

 

 

 

 

 

Malawski Jan s. Konstantego

1911

Oćmienowo, p. Nowogródek

st. strz.

 

 

 

 

 

Malinowska Helena s. Stanisława

21.02.1898

Lublin

och.

 

 

 

 

 

 

Małecki Władysław

16.11.1918

Drańcza Polska, p. Dubno

strz.

 

 

 

 

 

Małko Wojciech s. Jakuba

09.04.1922

Busk, p. Kamionka Strumiłowa

st. strz.

 

 

 

 

Małmyga Aleksander

22.02.1913

Nowe Poddęby, p. Szczuczyn

strz.

 

 

 

 

Małupa Władysław

01.01.1902

Dąbrowa Górnicza, p. Będzin

sierż.

 

 

 

 

 

Mamonczyk/ Mączyk Grzegorz s. Andrzeja

02.12.1923

Zuchowice, P. Stołpce

 

 

 

 

 

 

 

Maniewski Jan H.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mantusz Piotr s. Pawła

02.04.1919

Zieniewszczyzna, p. Nowogródek

kapr.

 

 

 

 

Marcinowski Antoni

1889

Nowogródek

 

 

 

 

 

 

 

Marcinowski Kazimierz s. Karola

05.08.1925

Czerniowce, Rumunia

strz.

 

 

 

 

 

 

Marczak Mieczysław Jan

07.01.1915

Opawa, Czechosłowacja

 

 

 

 

 

 

 

Marczuk Michał

07.08.1922

Stryj, w. Stanisławowskie

st. strz.

 

 

 

 

 

 

Marczuk Zygmunt

15.09.1909

Łosiewice, p. Lida

plut.

 

 

 

 

 

Markiewicz Franciszek

28.10.1919

Stary Sambor, p.Lwów

kapr.

 

 

 

 

 

Markowicz Józef

15.03.1910

Horanie, p. Brasław

strz.

 

 

 

 

 

Markowski Antoni

21.01.1924

Skrzyplewo, p. Wołożyn

st. strz.

 

 

 

 

 

Markowski Stanisław

16.11.1910

Brześć n/Bugiem

kapr.

 

 

 

 

 

 

Marszewski Włodzimierz

1891

 

 

 

 

 

 

 

 

Martowicz Franciszek

15.05.1911

Sielnica, p. Przemyśl

kan.

 

 

 

 

 

 

Martun Piotr

1912

Linica, p. Wilno-Troki

uł.

 

 

 

 

 

Marycz Szymon

02.04.1924

Berechy Górne p. Sanok

strz.

 

 

 

 

 

 

Masalski Adolf s. Adolfa

15.11.1923

Michaliszki, p. Święciany

st. strz.

 

 

 

 

 

Masinkowicz vel Maszukiewicz Józef s. Stanisława

12.05.1904

Szypowszczyzna, p. Postawy

bomb.

 

 

 

Masiuta Piotr s. Jerzego

12.04.1918

Żylicze, p. Grodno

strz.

 

 

 

 

 

 

Masłowski Eugeniusz s. Tadeusza

10.03.1924

Brześć n/Bugiem

kan.

 

 

 

 

 

 

Masny Jan s. Tomasza

25.12.1913

Skałat, p. Tarnopol

st. strz.

 

 

 

 

 

 

Masowiec Stanisław

22.02.1895

Borzanów, p. Wieliczka

plut.

 

 

 

 

 

 

Masys Bolesław s. Justyna

28.09.1910

Łagiernia, p.Postawy

 

 

 

Maślanka Kryspin s. Tomasza

02.02.1875

Wola Rodzinowska, w. Stanisławów

 

 

 

 

 

 

 

Matejko Stanisław s. Franciszka

06.06.1908

Adamów, gm KuczniA

 

 

 

 

Materna Leon

19.05.1920

Malawa, p. Rzeszów

st. strz.

 

 

 

 

 

Matusewicz Wacław

1917

Horsiewicze, p. Święciany

strz.

 

 

 

 

 

Matuszek Jan Stanisław

21.11.1892

O. Kozielsk, ZSRR

ppłk

 

 

 

 

 

 

Matuszek Robert s. Franciszka

21.01.1908

Pińsk

kapr.

 

 

 

 

 

Matwijiszyn Mikołaj

1907

Sarnki Górne, p. Rohatyń

sap.

 

 

 

 

 

Mauer Herman s. Judaa

12.10.1920

Kraków

strz.

 

 

 

 

Mazan Jan s. Bazylego

10.02.1889

Wiązowa, p. Żółkiew

strz.

 

 

 

 

 

 

Maziec Stanisław

01.11.1910

Stanielewicze, p. Wołkowysk

strz.

 

 

 

 

 

Mazur Franciszek s. Wojciecha

03.12.1906

Przedmieście Jazłowieckie, p.Buczacz

strz.

 

 

 

 

 

Mazur Jan s. Franciszka

17.11.1923

Nagoszyn, p. Dębica

strz.

 

 

 

 

 

 

Mazur Mikołaj

25.08.1912

Stasiowa Wola, p. Rohatyń

strz.

 

 

 

 

 

 

Mazurek Jan

17.10.1919

Wahr, Dania

strz.

 

 

 

 

 

 

Mazurek Jan s. Andrzeja

12.01.1914

Szczerce, p. Rawa Ruska

st. strz.

 

 

 

 

 

 

Mazurkiewicz Marcin

12.09.1915

Świerz, p. Przemyślany

strz.

 

 

 

 

Mejsak Mikołaj s. Justyna

25.02.1921

Oleniec, p. Mołodeczno

st. strz.

 

Melnyk Mirosław s. Jerzego

18.02.1919

Niedziejów, p. Dolina

strz.

 

 

 

 

 

 

Michajluk Mikołaj s. Wasyla

06.12.1921

Podhajczyki, p. Kołomyja

kan.

 

 

 

 

 

Michalak Tadeusz

12.05.1918

Kol. Adamówka, p. Dubno

strz.

 

 

 

 

 

Michalczyk Michał

30.08.1917

Wojniłów, p. Kałusz

strz.

 

 

 

 

 

Michalewski Adam s. Mateusza

1918

Czersk, p. Kowel

strz.

 

 

 

 

 

Michalski Adolf s. Karola

27.06.1926

Wielkie Hajduki, p. Katowice

strz.

 

 

 

 

 

 

Michalski Zygmunt s. Franciszka

16.04.1916

Warszawa

kapr.

 

 

 

 

Michta Aleksy s. Jana

15.03.1917

Malenkowo, p. Kobryń

kan.

 

 

 

 

 

Michurski Albin

15.02.1897

Bochnia

plut.

 

 

 

 

 

 

Miediuch Piotr s. Hipolita

11.08.1912

Hołbeja, p. Postawy

sap.

 

 

Miedziński Mikołaj s. Dymitra

24.05.1918

Wołożyn , p.Nowogródek

 

 

 

 

 

 

 

Mielniczek Jan s. Bazylego

22.12.1913

Ogrodniki, p. Grodno

 

 

 

 

 

 

 

Mielniczek Stefan s. Wasyla

10.01.1913

Kociubyńczyki p. Kopczyńce

kan.

 

 

 

 

 

Miesala Czesław s. Jana

03.04.1926

Toruń

 

 

 

 

 

 

 

Miesikowski Edwin s. Klemensa

10.11.1926

Kełpin, Sępolno

 

 

 

 

 

 

 

Mietuszow Jakub s. Denisa

11.11.1910

Miedyny, p. Brasław

strz.

 

 

 

 

Mihułka Edward s. Józefa

09.12.1913

Komarno, Rudki

 

 

 

 

 

 

Mikolicz Czesław

07.06.1908

Baranowicze

plut.

 

 

 

 

Mikołajczyk Julian

18.04.1920

Śleszowice, p. Wadowice

st. uł.

 

 

 

 

 

Mikołajko Jan s. Andrzeja

05.03.1891

Mejsnerzyn, p. Lubartów

sierż.

 

 

 

 

 

 

Mikusek Piotr

02.03.1927

Zalechów, p. Garwolin

strz.

 

 

 

 

Milikowski Mowsza

1911

Kosów Poleski, p.Kosów

 

 

 

 

 

 

 

Milosławski Roman s. Władysława

30.10.1925

Kraków

strz.

 

 

 

 

 

 

Minkiewicz Grzegorz

22.04.1916

Piniany, p. Sambor

sap.

 

 

 

 

 

 

Mioduszewski Zygmunt

13.04.1917

Sadkowice, p. Rawa Maz.

por.

 

 

 

 

Mirecki Zbigniew s. Wacława

17.05.1918

Kipiacze, Rosja

bomb.

 

 

 

 

 

Mirłowicz Bronisław s. Ignacego

12.02.1909

Ryga, Łotwa

strz.

 

 

 

 

 

Mirota Jan s. Jana

27.05.1904

Rudno, k/Lwowa

plut.

 

 

 

 

 

 

Mirzwiński Jerzy s. Wacława

21.02.1923

Ksaweryno, p.Dzisna

st. strz.-pchor.

 

 

 

 

 

Misiek Andrzej s. Wojciecha

20.11.1906

Czyżew, p. Turek

st. strz.

 

 

 

 

 

 

Misiun Kleofas

1901

Bieczuny, p. Brasław

kapr.

 

 

 

 

 

 

Miska Franciszek

23.09.1908

Murcki, p. Pszczyna

st. strz.

 

 

 

 

Miszczuk Paweł s. Józefa

06.08.1920

Wólka Suszyńska, p. Radziechów

kan.

 

 

 

Miszkin Antoni s. Konstantego

10.10.1909

Koniawa, p. Wilno-Troki

strz.

 

 

 

 

 

Misztur Józef s. Michała

01.05.1919

Wroców, p. Gródek Jagieloński

 

 

 

 

 

 

 

Miśkiewicz Józef s. Augusta

15.09.1899

Tartaków, p. Zwiakiel , Rosja

plut.

 

 

 

 

 

Mizuła Bronisław s. Michała

29.07.1914

Niechużedy, p. Wilejka

plut.

 

Młyński Józef s. Jana

27.02.1921

Gaje Wyżne, p. Drohobycz

kapr.

 

 

 

 

 

 

Moćko Paweł

18.11.1914

Dobrosin, p. Żółkiew

strz.

 

 

 

 

 

Moderau Michał s. Gustawa

30.10.1915

Stefanów Ruszkowski, p. Sieradz

sap.

 

 

 

 

 

 

Moliński Piotr

16.02.1918

Suchowola, p. Brody

uł.

 

 

 

 

Molus Stanisław

30.09.1924

Dąbki , Stanisławów

 

 

 

Morawski Jan s. Aroima

25.03.1908

Kastopol, p. Równe

 

 

 

 

 

 

 

Morenszyld Jerzy s. Borysa

26.05.1921

Warszawa

kapr.

 

 

 

Morowicz Kazimierz s. Jana

03.06.1909

Kossów, p. Czortków

kapr.

 

 

Moroza Józef s. Jana

18.05.1906

Miształtany, p. Wilno-Troki

kan.

 

 

 

 

Morzyński Piotr

31.01.1903

Łódź

kapr.

 

 

 

 

 

 

Moskajtys Ludwik s. Franciszka

17.01.1917

Karczyn, p. Inowrocław

kan.

 

 

 

 

 

Moskal Włodzimierz s. Michała

28.10.1917

Chodorów, p. Bóbrka

kapr.

 

 

 

 

Moskalczyk Antoni s. Grzegorza

10.05.1924

Czarnoplesy, p. Kowel

 

 

 

 

 

 

 

Moszaro Jan s. Mikołaja

23.03.1916

Kol. Wielkie Sioło, p. Dzisna

st. sap.

 

 

 

 

 

 

Moszczenska Wanda

 

 

szer.

 

 

 

 

 

 

Moszkowicz Jakub- Berek

12.05.1911

Skierniewice, Warszawa

kan.

 

 

 

 

 

Motylonek Stefan

12.1901

Popowszczyzna, p. Brasław

strz.

 

 

 

 

 

 

Możdżer Wacław s. Józefa

04.04.1919

Dziewiatówka, p. Grodno

uł.

 

 

 

 

 

Mroczkowski Franciszek s. Józefa

10.03.1913

Ameryka

strz.

 

 

Mroczkowski Stefan Ludwik s. Adolfa

21.08.1890

 

kpt. rez.

 

 

 

 

 

Mrzyglod Emil s. Mikołaja

21.01.1921

Kułajce, p. Rawa Ruska

uł.

 

 

 

 

 

 

Mścisz Wincenty s. Antoniego

26.03.1920

Dolsk, p. Kowel

kan.

 

 

 

 

 

 

Muciłowicz Leon

09.10.1914

Wilno

por.

 

 

 

 

 

Muller Alfred

03.11.1911

Marianów, w. Łódź

 

 

 

 

 

 

 

Müller Tadeusz

15.06.1923

Bychawka p. Lublin

kan.

 

 

 

 

Münzberger vel Minzberger Stanisław

06.08.1910

Mikołajów, p. Bóbrka

 

 

 

 

 

 

Muraszko Dominik Leopold s. Franciszka

29.08.1909

Pereżyry, p. Mołodeczno

kapr.

 

 

 

 

 

Muraszko Jan

31.03.1906

Libawa, Łotwa

st. strz.

 

 

 

 

 

Murawski Aleksander s. Aleksandra

20.10.1920

Czarna, p. Ostrołęka

panc.

 

 

 

 

 

 

Murias Franciszek s. Franciszka

17.03.1915

Nowo-Wieś, Jugosławia

plut.-pchor.

 

 

 

 

 

 

Muszeniuk Mikołaj s. Grigoreja

24.11.1923

Czerniowce, Rumunia

szer.

 

 

Mykietyn Piotr s. Szymona

12.08.1909

Załącz p. Zaleszczyki

sierż.

 

 

 

 

 

 

Mysiewicz Antoni

1911

Kobryń

strz.

 

 

 

 

 

 

Mystkowski Adam

11.11.1900

Mystki p. Wysokie Maz.

strz.

 

 

 

 

 

Myszko Piotr s. Antoniego

30.05.1919

Myszki, p. Postawy

kan.

 

 

 

 

 

 

Myślińczuk Stefan s. Damazego

08.01.1913

Kornicz p. Kołomyja

kapr.